الفبای کار رادیو کارا

بدون درک خوب از آمار خود ، هرگز نخواهید فهمید که آیا اهداف پادکست خود را برآورده می کنید ، آیا بارگیری های شما در حال افزایش است یا برای رشد تعداد شنوندگان خود باید چه کاری انجام دهید؟

چگونه موفقیت Podcast خود را درک و اندازه گیری کنیم:

چگونه موفقیت Podcast خود را درک و اندازه گیری کنیم:

تجزیه و تحلیل  قلب هر حرکتی است که به عنوان پادکستر انجام می دهید.

بدون درک خوب از آمار خود ، هرگز نخواهید فهمید که آیا اهداف پادکست خود را برآورده می کنید ، آیا بارگیری های شما در حال افزایش است یا برای رشد تعداد شنوندگان خود باید چه کاری انجام دهید؟

اندازه گیری هایی مانند گوش دادن بی نظیر ، بارگیری ، اپیزودهای پرطرفدار ، رفتار شنوندگان و اطلاعات جمعیتی به شما کمک می کند تا تصمیمات هوشمندانه و مبتنی بر داده بگیرید که سپس می توانید در استراتژی رشد یا بازاریابی پادکست خود اعمال کنید. تجزیه و تحلیل همچنین می تواند در مورد نوع اپیزودها و محتوای تولید شده به شما راهنمایی کند و همچنین داده های ارزشمندی را برای جذب یا حمایت مالی حامیان  به شما ارائه می دهد.

بنابراین چگونه می توانید تجزیه و تحلیل پادکست خود را تفسیر کنید و آنها را به کار بیندازید؟

در اینجا، به شما کمک خواهیم کرد تا تمام عناصری را که در Captivate Dashboard را پیدا کنید، بفهمید و اینکه چگونه می توانید از آنها برای اطلاع از راه اندازی ، رشد و بازاریابی پادکست در حال انجام خود استفاده کنید!

Podcast Analytics چیست و چگونه اندازه گیری می شود؟

تجزیه و تحلیل پادکست به نمایش داده های عملکرد پادکست شما اشاره دارد.

شما می توانید از چندین مکان مختلف ، مانند Google Podcast Manager ، داشبورد Apple و Spotify و البته میزبان پادکست خود ، تجزیه و تحلیل کنید.

مشکل این است که تجزیه و تحلیل پادکست هنوز به طور کامل در سطح کلی استاندارد نشده است ، به این معنی که اندازه گیری هایی مانند تعداد بارگیری و تعداد شنوندگان هنوز هم می توانند از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشند. وقتی می خواهید تصویری دقیق از عملکرد پادکست خود بدست آورید ، به خصوص وقتی تازه وارد هستید ، کمی مشکل است.

چگونه موفقیت یک پادکست را اندازه گیری می کنید؟

هنگامی که شما برای اولین بار یک قسمت را منتشر می کنید یا پادکست خود را راه اندازی می کنید ، تماشای صعود آن بارگیری ها واقعاً بسیار ارزشمند است که پس از تلاش شما انجام شده است.

برخی از بزرگترین سوالاتی که از ما پرسیده می شود "چند بارگیری باید انجام دهم؟" یا ، "چگونه می دانید پادکست موفقیت آمیز است؟"

پاسخ ها به اندازه جام مقدس مرموز است. درواقع  تعداد بارگیری پادکست "موفق" می تواند به هزار یا صدها نفر برسد. همه اینها به عوامل مختلفی بستگی دارد ، مانند اهداف شما برای اجرای پادکست ، مخاطبان و موضوع انتخابی شما.

تعداد بارگیری های خوب برای پادکست چقدر است؟

میانگین برای هر قسمت پادکست در مدت 30 روز بیش از 100 بارگیری می باشد.

 

مهم است که درک کنیم پادکست ها کاملاً متفاوت با سایر اشکال محتوا مصرف می شوند. برخلاف زدن دکمه پسندیدن روی یک توییت ، شنوندگان بالقوه چندین مرحله قبل از بارگیری پادکست و اشتراک شما بر می دارند. هدف شما خدمت به مخاطبان خود ، ایجاد ارتباط با شنوندگان و ایجاد یک جامعه قوی پیرامون موضوع انتخابی خود است. به این ترتیب رشد می کنید و موفقیت را می سنجید.

بنابراین بارگیری پادکست ، اگرچه ابزاری مفید برای اندازه گیری رشد ، قله ها و ضعف ها در طول زمان است ، نباید به عنوان آغاز و پایان موفقیت پادکست تعبیر شود.

چگونه Podcast Analytics را پیدا می کنید؟

شما می توانید تجزیه و تحلیل پادکست را در مکان های مختلف پیدا کنید ، اما برای به دست آوردن یک تصویر قوی و قابل اعتماد از عملکرد نمایش خود ، بهتر است به سکوی میزبانی پادکست خود بروید.

میزبانانی مانند Captivate تجزیه و تحلیل را از چندین منبع در یک داشبورد ساده جمع می کنند ، بنابراین شما می توانید به راحتی و با دقت یک معیار اصلی را اندازه بگیرید.

اگر می خواهید به صورت جداگانه به تجزیه و تحلیل خود دسترسی پیدا کنید ، باید پادکست خود را با ارائه دهندگان جداگانه تأیید کنید. این کار را معمولاً با گرفتن RSS و تأیید اطلاعات خود از طریق ایمیل یا متن انجام می دهید.

نحوه استفاده از Podcast Connect برای به دست آوردن تجزیه و تحلیل Apple Podcasts:

اگر کنجکاو هستید که پادکست شما به طور انحصاری در برنامه Apple Podcasts چگونه عمل می کند ، می توانید با استفاده از Podcasts Connect به این موضوع پی ببرید.

برای دسترسی به تجزیه و تحلیل در اپل ، فقط با شناسه Apple که برای ارسال پادکست خود استفاده کرده اید وارد سیستم شوید:

     کل زمان گوش دادن به هر قسمت

     نسبت مشترکین / غیر مشترکانی که به یک قسمت خاص گوش می دهند

     حفظ مخاطب در هر قسمت

Google Podcasts Analytics را از کجا پیدا کنید:

می توانید مستقیماً  به Google Podcasts Manager ارسال کنید. فقط کافی است یک بار این کار را انجام دهید ، سپس از داشبورد Google Podcasts Manager می توانید هر زمان که بخواهید به تجزیه و تحلیل پادکست Google یا "گزارش پادکست" دسترسی پیدا کنید.

مجموعه تجزیه و تحلیل Google داده هایی را در مورد:

     تعداد قسمت / کل بارگزاری ها

     بارگزاری شده ها در 30 روز اول

     حفظ مخاطب در هر قسمت

 

تجزیه و تحلیل پادکست Spotify را از کجا پیدا کنید:

مانند Google ، فقط با یک کلیک می توانید در داشبورد Captivate به Spotify تسلیم شوید. شما می توانید از طریق Spotify for Podcasters به تجزیه و تحلیل محلی Spotify دسترسی پیدا کنید ، اما باید پادکست خود را جداگانه با استفاده از حساب Spotify که به   RSS پادکست شما پیوند دارد تأیید کنید.

شما قادر خواهید بود داده ها را در موارد زیر مشاهده کنید:

     صفحه پادکست Spotify شما چه تعداد دنبال کننده دارد

     "شروع" شما (چند نفر روی "پخش" در یک قسمت کلیک کرده اند(

     "جریانهای" شما (چند نفر به مدت 60 ثانیه از یک قسمت گوش داده اند(

نحوه تفسیر رفتار شنوندگان با تجزیه و تحلیل پادکست:

شنوندگان فقط پادکست های جدید را از طریق برنامه ها و دایرکتوری ها پیدا نمی کنند. در واقع ، دهان به دهان ، رسانه های اجتماعی و وب سایت ها هنوز هم نقشی بزرگ در کشف پادکست دارند ، بنابراین مهم است که اپیزودهای شما به همان اندازه که در دستگاه هستید ، در دسترس و در دسترس باشند. به همین دلیل ما برنامه های پخش کننده وب زیبا و کاربردی را به رایگان در اختیار همه پادکسترهای جذاب قرار می دهیم.

بله ، پخش کننده های وب مهم هستند ، اما همانقدر که مهم است توانایی دانستن اینکه چه کسی از آنها استفاده می کند ، چگونه آنها را گوش می دهد و چگونه پخش کننده ها از نظر مصرف کلی در فهرست ها قرار می گیرند ، مهم است.

با Web Player Analytics می توانید موارد زیر را مشاهده کنید:

    چه تعداد شنونده بی نظیر  یک قسمت را گوش می دهند

    چه تعداد از افراد وب پلیر شما را از میان برنامه های  دیگرانتخاب می کنند

    مدت زمان شنونده ، رهاشده ها و بازپخش ها

با استفاده از این آمار قدرتمند ، شما می دانید که کجا می توانید تلاش های بازاریابی خود را انجام دهید ، کجا می توانید بخوانید حمایت مالی ، دعوت به عمل ، مکان مهمان و چگونه قالب پادکست خود را قالب بندی کنید تا شنوندگان خود را به بهترین شکل درگیر کنید و بارگیری های خود را رشد دهید!

وقتی اپیزود جدیدی را منتشر می کنید ، همیشه منتظر می مانید ببینید چند بار دانلود دارد یا اینکه استقبال خوبی از آن شده است.

گزارش روند روزانه شما به شما امکان می دهد عملکرد قسمت های پادکست خود را با جزئیات دقیق بررسی کنید. بین نمای روزانه یا تجمعی جابجا شوید تا قله ها ، فرورفتگی ها و بارهای بارگیری را به راحتی شناسایی کنید.

با روند روزانه ، می توانید دقیقاً ببینید که یک اپیزود ساعت به ساعت در هر روز بارگیری می کند ، که در صورت راه اندازی پادکست جدید ، فصل جدید یا محتوای پاداش ، بسیار مفید است.

اگر به عنوان مثال قالب یا موضوع جدیدی را امتحان می کنید ، می توانید با استفاده از "روند روزانه" میزان استقبال مخاطبان خود را از تغییرات و تأثیری که بر روی تعداد بارگیری های شما دارند ، از نزدیک اندازه گیری کنید.

 

چگونه آنها گوش می دهند:

دایرکتوری های زیادی برای ارسال به پادکست ها و دسترسی به آنها وجود دارد. ممکن است اپل انحصار داشته باشد (حداقل در حال حاضر) ، اما دانستن اینکه شنوندگان پادکست خود را از کجا می آورند مفید است ، بدانید که توجه خود را از کجا متمرکز کنید.

"How They Listen" دستگاه ها ، ابزارها و سیستم عامل های مختلفی را که شنوندگان شما برای گوش دادن به پادکست های شما استفاده می کنند نشان می دهد.

می توانید از این اطلاعات استفاده کنید تا پیام های بازاریابی و پیوندهای مشترک خود را متناسب با روش های گوش دادن مخاطب خود تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، پادکست  The Podcast Accelerator ، بیشتر با استفاده از موارد زیر گوش داده می شود:

    پادکست های اپل (58٪)

    ابر (9.1٪)

    سایر موارد (7.6٪ - برنامه های گوش دادن که داده ارائه نمی دهند).

ما همچنین می دانیم که مخاطبان ما برنامه های تلفن همراه را گوش می دهند ،  ما می توانیم از این داده ها برای ایجاد بازاریابی متناسب استفاده کنیم که برای کاربران تلفن قابل دسترسی باشد ، مانند کلیپ های ویدیویی زیرنویس یا نمودارهای صوتی ، برای شنیدن شنوندگان.

ازطرفی ، اگر ما شاهد افزایش شنوندگان با استفاده از مرورگرهای Chrome و دسک تاپ هستیم ، کار در وب سایت پادکست ما ، ارائه رونویسی و افزایش تلاش های SEO پادکست ما برای افزایش قابلیت کشف و جذب مخاطب ارزشمند است.

جایی که آنها گوش می دهند:

جایی که آنها گوش می دهند ، یک نقشه جهانی و غلظت های مختلف شنوندگان شما را از کشوری به کشور دیگر نشان می دهد. همراه با اطلاعات جمعیتی جنسیت / گروه سنی از Spotify و Google ، می توانید حدس بزنید که درباره اکثر شنوندگان شما در چه گروه هایی قرار می گیرد ، حدس های خوبی بزنید.

به عنوان مثال ، تمرکز زیادی از شنوندگان در ایالات متحده و کانادا به شما می گوید:

    اپیزودها و شبکه های اجتماعی را با در نظر گرفتن این مناطق زمانی منتشر کنید

    مراقب تعطیلات رسمی مانند روز شکرگذاری و روز کارگر باشید.

همچنین می توانید به منظور افزایش مشارکت ، به حمایت مالی یا بازاریابی خود برای آن مخاطب بپردازید.

داده های دموگرافیک از جمله این موارد هنگامی که در مورد چگونگی افزایش تعامل شنوندگان ، بارگیری اعداد و اینکه چه نوع گزینه های کسب درآمد برای مخاطبان شما بهترین نتیجه را دارند ، فوق العاده مفید است.

 

با استفاده از این داده ها ، می توانید پیام ها ، محتوای تبلیغاتی و تبلیغات را به سمت این مخاطب تنظیم کنید تا ببینید آیا این باعث افزایش شنوندگان یا بارگیری های منحصر به فرد شما در طول زمان می شود.

مقایسه اپیزودها:

توانایی اندازه گیری عملکرد اپیزودهای پادکست شما در طی دو ماه اول انتشار ، معیار مهمی است که نه تنها برای محاسبه میزان دسترسی شما بلکه برای تأمین و حفظ حمایت های مالی پادکست است.

هنگام تماس با حامیان مالی ، می خواهید بتوانید تعداد بارگیری را به آنها نشان دهید و با گذشت زمان به آنها دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب ، می توانید نشان دهید که حمایت مالی آنها از جریان مستمر شنوندگان در طول مدت کمپین انجام می شود!

همچنین مقایسه اپیزود به شما کمک می کند تا بینشی از انواع محتوا و قالب هایی را که مخاطبان شما بیشتر پذیرفته اند ، به روشی آسان برای درک تصویری.

به عنوان مثال ، اپیزودهایی که با گذشت زمان روند رو به بالا دارند ، نشانگر این است که محتوای شما مرتبط است ، تبلیغ خوبی دارد و تعداد مخاطبان شما در حال رشد است.

از طرف دیگر ، اگر می بینید که بارگیری ها در حدود 7 روز یکنواخت یا کند می شوند ، این نشانگر آن است که قسمت های شما به طور موثر کشف یا تبلیغ نمی شوند. سپس می توانید برای بازاریابی پادکست خود حرکت کرده و رشد مخاطبان خود را شروع کنید.

نمای کلی اپیزود:

"نمای کلی اپیزود" کل بارگیری ها را در هر قسمت از پادکست خود در یک بازه زمانی مشخص نشان می دهد. این یک عکس فوری مفید برای شما ارائه می دهد که چه نوع محتوایی بهترین عملکرد را دارد. این بدان معناست که می توانید قسمتهای بیشتری را درباره آنچه شنوندگان شما جالب می دانند ، برنامه ریزی کنید.

نمای کلی اپیزود همچنین به شما درک می کند که چگونه یک قسمت جداگانه کار می کند. آیا یک موضوع بهتر از سایر موضوعات است؟ آیا یک فصل یا دسته خاصی از اپیزودها ماه ها پس از انتشار برای دریافت بارگیری ادامه دارند؟ چه چیزی در فصل جشن محبوب بود؟

به عنوان مثال ، ممکن است شما یک اپیزود ، یک پیش پرده یا یک مجموعه تنظیم شده را به وب سایت پادکست خود پین کرده باشید. تعداد بارگیری های کلی آن اپیزود به شما نشان می دهد که چقدر در جذب شنوندگان جدید موفق بوده است.

تجزیه و تحلیل وب سایت:

از این موارد برای: پیگیری عملکرد پیوند اشتراک مشترک خود استفاده کنید

لینک اشتراک مشترک شما ابزاری قدرتمند برای تبلیغ پادکست شما است. این ابزار تجزیه و تحلیل صفحه گوش دادن و پیگیری پیوند گوش را نمایش می دهد ، بنابراین می توانید ببینید که چند شنونده در صفحه شما قرار گرفته اند و روی چه دایرکتوری کلیک کردند

"گوش دادن به تجزیه و تحلیل صفحه" به شما نشان می دهد:

    برداشت (تعداد بازدیدهای تکراری / برگشتی از یک شخص)

    برداشت های منحصر به فرد (چه تعداد شنونده جداگانه در صفحه شما قرار گرفتند)

    کلیک های منحصر به فرد به عنوان درصدی از کل کلیک ها (از کل کلیک های صفحه شما ، تعداد آنها چند نفر بود)

"توجه به پیگیری پیوند" هر فهرست و تعداد دفعات کلیک روی هر دکمه را نشان می دهد.

این برای نظارت بر موفقیت در بازاریابی و تبلیغات شما در خارج از معیارهای مربوط به پادکست شما ، بدون نیاز به استفاده از تجزیه و تحلیل شخص ثالث ، بسیار مفید است.

با استفاده از این داده ها ، شما در مورد نحوه عملکرد پیوند مشترک خود ، و مکان انتخاب افراد برای گوش دادن ، به چشم می آیید. علاوه بر این ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد میزان و میزان تعامل مخاطبان خود کسب کنید.

همچنین می توانید از این داده ها برای تعیین اینکه کدام کانال ها و پیام ها بیشترین تأثیر را در تصمیم گیری برای گوش دادن به پادکست خود دارند استفاده کنید. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید کارهای بیشتری را انجام دهید که سوزن را حرکت می دهد و دقیق تر کار می کند ، در وقت شما صرفه جویی می کند!

خلاصه: چرا آمار پادکست و تجزیه و تحلیل مهم هستند؟

بدون درک خوب از آمار پادکست خود ، نمی توانید تصمیمات آگاهانه درباره نحوه بهترین بازاریابی ، تبلیغات و کسب درآمد از پادکست خود بگیرید.

تجزیه و تحلیل ، هنگامی که با سایر تاکتیک های اندازه گیری عملکرد - مانند بازبینی ، بازخورد و تعامل در شبکه های اجتماعی - ترکیب می شود ، به شما کمک می کند تا تصویری دقیق از مخاطبان ، رفتار آنها ، محتوای ترجیحی آنها و چگونگی تأثیر بر رشد پادکست شما در طول زمان ترسیم کنید.

در این راهنما ، ما همه چیزهایی را که باید درباره تجزیه و تحلیل پادکست و نحوه تفسیر و استفاده از آنها در نمایش خود بدانید ، به شما معرفی کرده ایم.

با اندازه گیری ، آزمایش ، تغییر و تجزیه و تحلیل آمار پادکست خود در طول زمان ، می توانید شنوایی ، مشترکان و مارک پادکست خود را به روشی متناسب با خود و مخاطبان خود رشد دهید.