الفبای کار رادیو کارا

کارآفرین بودن به مهارت های خاصی نیاز دارد. در حالی که برخی توانایی ها ممکن است به طور طبیعی وجود داشته باشند ، اما برخی دیگر را می توان با تمرین دقیق آموخت یا رشد داد. درک ویژگی های مورد نیاز کارآفرینان می تواند به شما کمک کند تا به یک رهبر تجارت بهتر تبدیل شوید.

مهارت های کارآفرینی

کارآفرین بودن به مهارت های خاصی نیاز دارد. در حالی که برخی توانایی ها ممکن است به طور طبیعی وجود داشته باشند ، اما برخی دیگر را می توان با تمرین دقیق آموخت یا رشد داد. درک ویژگی های مورد نیاز کارآفرینان می تواند به شما کمک کند تا به یک رهبر تجارت بهتر تبدیل شوید. در این مقاله ، ما 15 ویژگی کارآفرین را که می توانید بهبود دهید ، توضیح می دهیم.

خصوصیات کارآفرین چیست؟ ویژگی های کارآفرین ویژگی هایی است که به کارآفرینان در رسیدن به اهدافشان کمک می کند. کارآفرین کسی است که مشاغل شخصی خود را ایجاد ، سازماندهی و اداره می کند. نمونه هایی از کارآفرینان عبارتند از :

 صاحبان مشاغل آنلاین: کارآفرینان آنلاین شامل وبلاگ نویسان ، تجارت الکترونیکی یا هر صاحب مشاغلی هستند که فعالیت های تجاری خود را بیشتر بصورت آنلاین انجام می دهند

. صاحبان مشاغل مستقر در خانه: کارآفرینان مستقر در خانه مشاغل خود را برخلاف دفاتر از خانه خود اداره می کنند.

مخترعین: مخترعین کارآفرینانی هستند که ایده خود را می سازند و در بازار می فروشند.

صاحبان مشاغل کوچک : مشاغل کوچک کمتر از 500 کارمند استخدام می کنند

. در هر صورت ، کارآفرینی شامل نوآوری در ایده های جدید ، عملی کردن آنها و استقامت در برابر چالش ها است. برخی از ویژگی های کارآفرین ویژگی های طبیعی شخصیت هستند ، اما مهارت ها و ویژگی هایی نیز وجود دارد که می توانید از طریق تمرین پرورش دهید.

.ویژگی های کارآفرینی که شما می توانید توسعه دهید

در اینجا 15 ویژگی وجود دارد که می توانید برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق بهبود بخشید:

خلاقیت

شور

انگیزه

دانش

محصول یا خدمات

امکان شبکه سازی

 اعتماد به نفس

خوش بینی

چشم انداز

طرز فکر

ریسک پذیری

ترغیب کننده

تصمیم گیری

سختی

 مدیریت مالی

 تطبیق پذیری

 1. خلاقیت کارآفرین شدن با یک ایده شروع می شود. شما باید فرصت ها را ببینید ، روش های ابتکاری برای انجام کارها پیدا کنید و راه حل هایی برای مردم بیاورید. برای بهبود خلاقیت خود ، عاداتی را ایجاد کنید که از سیستم خلاق پشتیبانی می کنند. به آنچه در شما احساس خلاقیت ایجاد می کند ، مانند موسیقی ، ملاقات با مردم ، مطالعه یا فعالیت دیگر فکر کنید. قسمت خاصی از روز خود را اختصاص دهید تا از راه حل های جدید الهام بگیرید. در این قسمت از روز ، با انجام کاری که به شما الهام می گیرد شروع کنید ، سپس اجازه دهید ذهن شما جریان یابد. می توانید لیستی از ایده ها تهیه کنید و برخی از آنها را برای پیگیری انتخاب کنید.
 2. شور اشتیاق همان چیزی است که کارآفرینان را به حرکت در می آورد. آنها معمولاً کاری را که انجام می دهند دوست دارند و این به آنها کمک می کند وقت خود را در پروژه های خود سرمایه گذاری کنند. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین با اشتیاق بیشتر ، روی معنی کار خود تمرکز کنید. به یاد داشته باشید که شما در یافتن راه حل هایی کمک می کنید که به افراد زیادی کمک کند. دانستن اینکه تعهد شما تأثیر می گذارد ، ممکن است انگیزه شما را برای ادامه حرکت در صورت حل تردید یا مشکل در مشاغل فراهم کند. اشتیاق همان چیزی است که شما را بر روی هدف خود متمرکز نگه می دارد.
 3. انگیزه :

برای افزایش انگیزه می توانید با تعیین اهداف کوچک شروع کنید. اهداف کوچک می توانند به شما کمک کنند تا به اهداف بزرگتر برسید و شما را ترغیب کنند تا اهداف بالاتری داشته باشید. کارهای انجام شده را بشناسید و نتایج خود را ، حتی نتایج جزئی ، جشن بگیرید. همچنین ، ذهنیت مثبتی داشته باشید. ذهن خود را از منفی نگری و موانع روزمره دور کنید تا روی آنچه می خواهید به دست آورید و جنبه های مثبت زندگی خود متمرکز شوید. مرتبط: انگیزه ذاتی در مقابل انگیزه خارجی

 1. دانش محصول یا خدمات

 کارآفرینان می دانند چه پیشنهادی دارند و می توانند آن را به چه کسانی بفروشند. دسته بندی محصولات یا خدماتی که می فروشید و نحوه تأمین ارزش آنها برای مصرف کنندگان ، به روشنی تعریف شود. همچنین ، اهداف مشتریان خود را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که به نیازهای آنها پاسخ می دهید. این به شما امکان می دهد پیشنهاد خود را به طور مداوم بهبود ببخشید تا بتوانید در بالای روند صنعت باقی بمانید. برای افزایش تأثیر مثبت این دانش ، باید بطور مداوم در مورد بازار خود بیاموزید ، بدانید که مردم به چه چیزهایی نیاز دارند و ویژگیهایی را که شما را از رقبا متمایز می کند بدانید. با مشتریان خود صحبت کنید و از بازخورد آنها استفاده کنید. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید موقعیت خود را در صورت لزوم تنظیم کنید.

 1. امکان شبکه سازی

 توانایی برقراری ارتباط با مردم و شناخت فرصت های مشارکت برای کارآفرینی موفق بسیار مهم است. ملاقات با افراد جدید ممکن است دسترسی به منابع یا دانش مورد نیاز تجارت شما را تسهیل کند. به شما امکان می دهد از موفقیت دیگران درس بگیرید ، خدمات یا کالاهای خود را ارتقا دهید و با مشتریان جدید ملاقات کنید. برای بهبود مهارت های شبکه خود ، باید سعی کنید روابط واقعی برقرار کنید. شما به احتمال زیاد یک هدف شغلی را در ذهن خود دارید ، اما با هدف برقراری ارتباط انسانی درست مانند یافتن دوستان جدید به افراد نزدیک شوید. اگر با شخصی ملاقات کردید که می تواند به نفع شخص دیگری در شبکه شما باشد ، آنها را متصل کنید. نه تنها به کسی کمک خواهید کرد ، بلکه احتمالاً او شما را به یاد می آورد و می خواهد لطف شما را پس دهد.

 

 1. اعتماد به نفس

کارآفرینان معتقدند که می توانند به اهداف خود برسند. آنها ممکن است شک داشته باشند ، اما از طریق آن استقامت می کنند. آنها آماده هستند تا کارهای لازم را انجام دهند زیرا اطمینان دارند که می توانند چیزی بهتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد را ایجاد کنند. اعتماد به نفس ضروری است زیرا به شما امکان می دهد احساس بهتری داشته باشید و غلبه بر چالش ها ، ریسک پذیری و پایداری را آسان تر می کند. بنابراین ، در کل به موفقیت شما کمک می کند. برای بهبود اعتماد به نفس می توانید از تکنیک تجسم استفاده کنید. خود را به عنوان شخصی که می خواهید باشید تجسم کنید و در مرحله ای که به آن افتخار می کنید تجارت خود را تجسم کنید. شما همچنین می توانید با گفتن اظهارات متعالی درباره دستاوردهای خود ، تصدیق را تمرین کنید. این تکنیک ها می توانند به تغییر دیدگاه مثبت شما کمک کنند

. 7. خوش بینی

 کارآفرینان رویاپردازانی هستند که برنامه ای در دست اجرا دارند: آنها جنبه مثبت شرایط را می بینند و همیشه رو به جلو حرکت می کنند. خوش بینی از خلاقیت پشتیبانی می کند ، بنابراین به رهبران تجاری کمک می کند ایده های جدیدی برای محصولات یا خدمات خود پیدا کنند و شانس موفقیت آنها را افزایش می دهد. برای توسعه خوش بینی خود ، می توانید به جای مشکلاتی که می توانند شما را متوقف کنند ، چالش ها را فرصت هایی برای رشد بدانید. هدف نهایی را در ذهن داشته باشید و به مسائل گذشته نپردازید.

 1. چشم انداز

کارآفرینان چشم انداز دارند. آنها تصویری بزرگ را که مایل به انجام آن هستند ، می بینند که به تلاش آنها دامن می زند و آنها را وادار به انجام کارهای بیشتر می کند. علاوه بر این ، چشم انداز همان چیزی است که فرهنگ و هویت یک سازمان را مشخص می کند. این نه تنها باعث می شود کارآفرینان انرژی داشته باشند بلکه به آنها این امکان را می دهد تا به دیگران انگیزه دهند و آنها را در جهت موفقیت شرکت ادامه دهند. برای بهبود چشم انداز کارآفرینی خود ، می توانید یک برنامه عملیاتی روزانه را اجرا کنید. اولویت بندی وظایف شما باعث می شود احساس خستگی نکنید و به شما کمک می کند تا به بینایی خود پایبند باشید. همچنین ، برای تقویت ذهن خود و تمرکز بر هدف خود ، محتوای نشاط آور را گوش دهید یا بخوانید.

 

 1. طرز فکر

 کارآفرینان هدف گرا هستند. آنها می دانند که به چه چیزی می خواهند برسند ، هدفی را تعیین می کنند و برای رسیدن به آن هدف تلاش می کنند. عزم راسخ برای غلبه بر چالش های احتمالی امری حیاتی است و همچنین از افرادی که با شما کار می کنند اعتماد را جلب می کند. برای هدفمند شدن بیشتر می توانید با شناسایی آنچه می خواهید به انجام برسانید و چشم انداز خود را از آینده روشن کنید. سپس ، برای تعیین راهنمایی اقدامات خود ، یک جدول زمانی تعیین کنید. به شما این امکان را می دهد که پیشرفت خود را ببینید و به شما متعهد می ماند که به هدف خود پایبند باشید.

 1. ریسک پذیری

 کارآفرینان آماده ریسک هستند. آنها برای موارد ناشناخته برنامه ریزی می کنند تا بتوانند تصمیمات حساب شده ای بگیرند که برای آنها و تجارتشان سودآور باشد. برای افزایش توانایی های ریسک پذیری ، می توانید سفر خود را به عنوان یک فرایند یادگیری ، از جمله شکست های احتمالی ، در نظر بگیرید. شما باید هدف خود را در ذهن داشته باشید و متعهد به استقامت باشید. برای متفاوت شدن از رقابت و ایجاد موفقیت در کسب و کار ، انجام برخی از خطرات ضروری است. وقتی بدانید که چگونه می توانید ریسک را کنترل کنید و از ناامیدی رشد کنید ، ممکن است با به چالش کشیدن خود راحت تر شوید.

 1. ترغیب کننده

 کارآفرینان تجارت خود و نحوه گفتگو در مورد آن را با مردم می دانند. آنها باید دیگران را ترغیب کنند تا به ایده خود ایمان داشته باشند. برای بهبود مهارت های اقناعی خود ، در مورد شنوندگان خود بیاموزید و با شخصیت آنها سازگار شوید. شما می توانید داستانی را برای رسیدن به آنها در سطح احساسی به اشتراک بگذارید و علاقه خود را نشان دهید. اگر افراد بتوانند با داستان شما ارتباط برقرار کنند ، ارتباطی ایجاد می شود که می تواند به وفاداری تبدیل شود ، که برای موفقیت در کسب و کار شما ضروری است. نکته دیگر این است که موفقیت های خود را به اشتراک بگذارید و برای پشتیبانی از استدلال های خود و اقناع مردم به واقعیت ها اعتماد کنید.

 1. تصمیم گیری

 کارآفرینان باید سریع تصمیم بگیرند و برای موفقیت در کار خود اقدام کنند. برای بهبود مهارت های تصمیم گیری خود ، می توانید خود را آگاه سازید تا مشکلاتی را که می خواهید حل کنید بهتر درک کنید. تأثیر تصمیمی را که باید بگیرید تصمیم بگیرید و برای تصمیم گیری به مدت زمان مناسبی فرصت دهید. همچنین می توانید گزینه های خود را محدود کنید تا روند تصمیم گیری آسان شود. مرتبط: روشهای تصمیم گیری برای محل کار

 1. سرسختی

 کارآفرینان بر چالش ها غلبه می کنند. آنها در برابر مشکلات استقامت می کنند و اهداف و رویاهای خود را حفظ می کنند. برای بهبود سرسختی خود می توانید اهداف خود را یادداشت کرده و هر روز آنها را بخوانید. شما می توانید الگوهایی را انتخاب کنید و شخصیت های بزرگی از تاریخ را بخاطر بسپارید که قبل از رسیدن به موفقیت مجبور به مقاومت در برابر شکست بودند.

 

 1. مدیریت پول

کارآفرینان باید وضعیت مالی تجارت خود را درک کنند. حتی اگر آنها مانند یک حسابدار متخصص استخدام کنند ، آنها تصمیم گیرنده هستند و باید شرایط خود را بدانند تا تجارت را با موفقیت انجام دهند. شما می توانید مهارت های اساسی مدیریت پول خود را با تهیه بودجه و تعهد به آن و سرمایه گذاری در بودجه های موجود به جای صرف آنها ، بهبود بخشید. همچنین می توانید با شرکت در کلاس ها یا برنامه های آموزشی دانش مالی بیشتری کسب کنید.

 1. سازگاری

هنگامی که کارآفرینان یک کسب و کار را شروع می کنند ، اغلب نیاز به چند وظیفه دارند. انعطاف پذیری در برنامه و همچنین تفکر شما برای ادامه رشد در شرایط چالش برانگیز بسیار مهم است. برای افزایش سازگاری ، می توانید با ذهن باز به همه فعالیت ها نزدیک شوید و آماده باشید تا در صورت لزوم روش های خود را تغییر دهید. روش های جدیدی را امتحان کنید و از روندهای جدید استقبال کنید تا توانایی سازگاری شما تقویت شود.